Молодь #має право голосу творити майбутнє своєї держави

У рамках інформаційної кампанії «Я маю право голосу!» 27 березня заступник директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук зустрівся зі студентами–журналістами першого та другого курсів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника щодо виборчих прав молоді.

Володимир Ковальчук ознайомив майбутніх журналістів з процедурою виборів, розказав про важливість кожного голосу та дав низку правових порад щодо захисту виборчих прав.

Також заступник директора Регіонального центру підняв важливу тему порушення законодавства під час виборів. Фахівець системи безоплатної правової допомоги ознайомив студентів-журналістів із типовими порушеннями законодавства.

1. Підкуп виборця (порушенням є як пропозиція підкупу, так і прийняття такої пропозиції).

2. Видача бюлетеня без пред᾽явлення паспорта (іншого документа, що підтверджує громадянство).

3. Примушування до агітації чи голосування за певного кандидата.

4. Фотофіксація (вимога фото фіксації) заповненого бюлетеня.

5. Надання заповненого бюлетеня (у тому числі на прохання виборця).

6. Позбавлення виборця можливості прогодувати.

7. Порушення таємниці голосування (голосування поза межами кабінок або зі сторонніми особами в кабінках).

8. Розголошення членом виборчої комісії, інформації щодо того, за кого проголосував окремий виборець.

Володимир Ковальчук наголосив: «Із заявою чи скаргою про порушення виборчого законодавства можна звертатися до виборчої комісії, спостерігачів, поліції або суду».

Зустріч із молоддю пройшла дуже активно, студенти задавали багато цікавих питань з виборчого законодавства, на які отримали вичерпні відповіді від фахівця системи БПД Прикарпаття, члена Спілки журналістів України, заступника директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Володимира Ковальчука.