Стартував видавничий проект студентів-журналістів

Напередодні Дня журналіста України студенти-журналісти презентували свій  перший друкований видавничий проект «Поміж текстом: журналісти для журналістів». Його започаткували у рамках навчальних дисциплін «Видавничий менеджмент» та «Видавнича справа».  У ньому взяли участь студенти 3-го та 5-го курсів. Перший випуск книжки «Медіасфера Прикарпаття» приурочений до Дня журналіста.

 “Мета видавничого проекту – на практиці удосконалити вміння студентів писати, формувати, редагувати та укладати свої матеріали. Важливо, що майбутні журналісти навчилися працювати у команді”, – розповіла Галина Пристай, автор ідеї проекту, викладач, кандидат наук з соціальних комунікацій.

Видання містить 50 цікавих інтерв’ю з журналістами Прикарпаття, а також  зі студентами, які роблять перші професійні кроки у медійній сфері.

“Ця книжка про людей, які завжди залишаються за кадром. Журналісти постійно розповідають про когось, пишуть про щось, висвітлюють сотні подій на день. У цих безперервних потоках інформації вони й не звертають уваги на те, що їхні історії – не менш унікальні, захоплюючі та цікаві”, – наголосила Христина Турак, студентка, укладач книжки.

Книга містить чотири розділи:

– Сила і авторитет професійного слова: думки журналістів-фахівців.

– Відверто про журналістику: погляди молодих спеціалістів.

– Юні в професії: студенти про журналістику.

– Слово від інтерв’юерів.

“Понад шість місяців ми робили все, аби закінчити та видати книжку. Ви навіть не уявляєте, яка ж це колосальна та клопітка праця. Я пишаюсь тим, що ми все змогли. Надіюся, що наш проект в майбутньому матиме продовження та його знатимуть не тільки в межах Прикарпаття, а й всієї України”, ­– ділиться своїми враженнями Уляна Сторощук, студентка 3 курсу, коректор видання.

Студентка та дизайнер книжки Оксана Бундзяк відзначила:

“Створюючи дизайн книги, я до кінця не знала який буде результат. Саме завдяки участі у видавничому проекті, я вдосконалила свої вміння у галузі дизайну та попрацювала в команді. Ми йшли разом на компроміси і обирали найкращі ідеї. Бажаю, щоб кожен відчув, що таке командна робота та зумів спробувати себе у ролі дизайнера”.

На презентацію завітали журналісти, які, власне, є героями студентського видання.  Кожен з них висловив майбутнім журналістам слова привітання, думки та побажання. Авторитетне, професійне слово звучало від: Лілії Боднарчук, голови обласної організації НСЖУ; Вікторії Плахти відповідального секретаря Івано-Франківської обласної організації НСЖУ, Богдани Засідко, прес-секретар Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та інших поважних гостей.

На завершення презентації завідувач кафедри, професор Ганна Марчук відзначила подяками творчу групу за активну участь у науково-дослідній роботі кафедри журналістики та підготовку видавничого проекту. А також висловила слова вдячності всім, хто долучився до видання першого випуску друкованої  книжки.