У межах навчальної дисципліни «Медіабезпека» відбувся онлайн-вебінар для студентів четвертого курсу на тему: «Як розпізнавати та розвінчувати фейки і працювати в медіа на прифронтовій території». Тренер – Максим Ходушко, журналіст інтернет-видання «Краматорськ Пост».
Під час вебінару пан Максим висвітлив актуальні питання боротьби з інформаційними маніпуляціями, що активно використовуються російською пропагандою для дестабілізації ситуації в прифронтових регіонах України. Спікер на конкретних прикладах пояснив методи поширення дезінформації серед населення, а також розповів про інструменти та методи, які можуть застосовувати журналісти для перевірки фактів та протидії фейкам.
Крім того пан Максим звернув увагу на той факт, що ворожа пропаганда дещо змінює свою форму. Тепер навряд чи можна побачити новини про «розпʼятого хлопчика» — зараз вплив більш тонкий і непомітний. Важливу роль у цьому процесі відіграють соціальні мережі. Багато проросійських каналів створюють образ «своїх», нібито дружніх ресурсів. І коли вам дев’ять разів скажуть правду, а на десятий — брехню, розпізнати її стає значно важче.
Варто зазначити, що зустріч відбулася за сприяння Вікторії Плахти — координаторки Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ.
Цей захід став цінним досвідом для студентів, які отримали можливість не лише дізнатися про сучасні виклики журналістики, а й отримати практичні поради щодо роботи в умовах інформаційної війни.