Викладачі кафедри взяли участь у міжнародній онлайн-конференції «Українські медіа під час війни: виклики, досвід, майбутнє»

13 лютого асистентка кафедри, аспірантка Тетяна Струтинська та доцентка Галина Пристай  взяли участь у міжнародній конференції   «Українські медіа під час війни: виклики, досвід, майбутнє», яку організувала і провела НСЖУ.

Привітав учасників конференції голова НСЖУ Сергій Томіленко та окреслив проблеми роботи медіа України. Він зазначив: «Сьогодні наш головний меседж: розуміння ролі працівників медіа. Сильні спільноти необхідні, щоб підтримувати медіа та свободу слова».

Зауважимо: у роботі конференції взяли участь 128 учасників. Спікерами конференції були понад 20 провідних журналістів з України та світу, зокрема, Німеччини, Швейцарії, Америки тощо.

Робота конференції тривала три години. Йшлося про трансформацію медіа та різносторонню підтримку українським журналістам. Також говорилося про ефективність роботи журналістів у часі війни. Цікавою була доповідь про дослідження друкованих  медіа в Україні.

Велася дискусія щодо звільнення журналістів від країни агресора. Спікер Ярослав Юрчишин наголосив: «Кричущим фактом є вбивство медійників. Зафіксовано, що більше 30 журналістів знаходяться зараз у полоні та на окупованих територіях. Якби у нас не було журналістів, ми б не вистояли в цій війні, я в цьому просто переконаний».

Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ також привітала учасників конференції і наголосила: «Безпека медійників – на першому місці. Як тих, що працюють на передовій лінії бойових дій, так і журналістів з прифронтових територій, їм доводиться жити і працювати під обстрілами.  «Велике значення завжди має і емоційний стан журналістів. Редактор має оцінювати, чи готові медійники до роботи з чутливими темами. Інтерв’юери не повинні бути ні надто емпатичним, ні надто ‘холоднимиʼ».

Доповідачі з усіх країн світу наголошували, що бажають і надалі підтримувати демократію українців та надавати постійну допомогу медіа України.

У доповідях були озвучені пропозиції щодо розподілу фінансової підтримки журналістам та щирі побажання миру Україні.

Викладачі кафедри щиро вдячні НСЖУ за запрошення на конференцію, а також всім спікерам за цікаві доповіді та актуальні пропозиції. Тетяна Струтинська та Галина Пристай наголошують, що всі матеріали конференції будуть використовуватися у роботі зі студентами.