Журналістика в умовах війни: міжуніверситетська дискусія

На кафедрі журналістики відбувся міжуніверситетський круглий стіл «Актуальні проблеми сучасного медійного простору в умовах російсько-української війни» за ініціативи Херсонського державного університету. Співорганізаторами стали Карпатський національний університет імені Василя Стефаника (Прикарпатський Національний Університет Ім.В.Стефаника) та Бердянський державний педагогічний університет. Захід відбувся у змішаному форматі – очно та за допомогою Zoom-платформи.
До дискусії долучилися фахівці у сфері медіа та комунікацій з досвідом роботи під час війни.
Про інформаційну оборону та роль медіа під час російської агресії розповіла Анжела Слободян, редакторка української редакції “Slawa TV”, викладачка кафедри журналістики та соціальних комунікацій ДНУ імені Василя Стуса. Спікерка ділилася пережитими фактами із професійного та особистого життя редакторки.
Артем Рудаков – начальник відділення комунікацій 34 окремої бригади берегової оборони ВМС ЗСУ – окреслив тему журналістики на лінії вогню, її проблеми та виклики. Також він поділився інструктажем щодо фіксації та оприлюднення контенту з прифронтових та фронтових територій.
Журналіст, локальний продюсер, голова ГО Media Makers Community Артем Перфілов розповів майбутнім журналістам про фіксерів. На власному досвді пояснив, які функції вони виконують, які вимоги до них висувають та які плюси у цій сфері. А також журналіст поділився порадами для новачків.
– Вся надія на англійську мову, яку ви повинні вчити і знати. І майте на увазі, що її доведеться дуже часто використовувати, – наголосив Артем Перфілов.
Студенти кафедри журналістики кажуть, що такі зустрічі є важливими для їхнього професійного становлення.
– Цей захід дав нам розуміння, що журналістика — це не лише про тексти і сюжети, а й про відповідальність, сміливість і вміння тримати інформаційний фронт. Мені особисто стало ще більш зрозуміло, чому ми, як майбутні журналісти, повинні бути готові працювати в надзвичайних умовах і не втрачати об’єктивність навіть у найважчі моменти», – ділиться студентка Карпатського національного університету Сніжана Ткачик.
Загалом теми дискусії викликали жваве обговорення серед студентів та викладачів трьох університетів.
Текст та фото Анастасії Чорней та Сніжани Ткачик