Студентка-журналістка та викладачка — лауреати XXV загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Напередодні Дня української писемності та мови, 24 жовтня, в обласній організації НСЖУ відбулося нагородження лауреатів XXV загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». У номінації «Рубежі подвигів і безсмертя» ними стали студенти та викладачі кафедри журналістики факультету філології.

Відзнаки переможцям вручили голова Івано-Франківської обласної організації НСЖУ Лілія Боднарчук та заслужена журналістка України, секретар НСЖУ, голова Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта.

Нагороди отримали: керівниця студентського проєкту «Поміж текстом: журналісти для журналістів», упорядниця семи випусків видань, доцентка кафедри журналістики Галина Пристай та упорядниця п’ятого випуску книжки «Війна і медіа», студентка-магістрантка, журналістка ОТБ «Галичина» Ольга Бабенко.

«Війна та медіа»! Неспроста наш випуск видання отримав саме таку назву. У всіх, хто до нього долучився до створення книжки була єдина мета – показати, як повномасштабне вторгнення вплинуло на роботу українських медійників у різних сферах їхньої діяльності. Уже тепер я усвідомлюю, наскільки безцінними є зібрані нами свідчення. Згодом вони обовʼязково стануть черговим доказом злочинів, вчинених російським агресором», – наголосила студентка-магістрантка, лауреатка, упорядниця п’ятого випуску книжки Ольга Бабенко.

Лауреатка Галина Пристай зазначила: «Як керівниці й упорядниці студентського видавничого проєкту «Поміж текстом: журналісти для журналістів» надзвичайно приємно отримати таку високу нагороду на престижному загальнонаціональному конкурсі. Для нас, разом зі студентами, які брали участь у проєкті, – велика честь так високо бути поцінованими за нашу працю. Такі події і відзнаки ще більше мотивують й надихають продовжувати навчатися, творити та популяризувати українське слово та мову».

Голова Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта висловила подяку всім, хто брав участь у проєкті, лауреатам, студентам та оргкомітету конкурсу, зокрема, Голові Одеської обласної організації НСЖУ Юрію Работіну за почесні нагороди.

Підкреслимо, студенти-журналісти у 2019 році стали лауреатами ХІХ, а у 2023 році – XXIV загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».