Майбутні журналісти стали учасниками суспільно-політичного проєкту «Сила Слова» ТРК «РАІ»

20 лютого студенти спеціальності «Журналістика» та «Журналістика та медіакомунікація» факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника разом з доценткою кафедри Галиною Пристай, на запрошення Центру журналістської солідарності, який діє при Івано-Франківській обласній спілці НСЖУ, мали змогу долучитися до суспільно-політичного проєкту телерадіокомпанії РАІ «Сила слова».

Тема цього випуску: «Журналістика у часі війни». Модератор ефіру був генеральний директор телерадіокомпанії РАІ, асистент кафедри журналістики Андрій Русиняк. Зазначимо, що запрошеними спікерами програми виступили: Михайло Савлюк – головний редактор видання Pravda if. ua. Отець Ігор Тузик – музичний редактор радіо «Дзвони» Вікторія Плахта – координаторка Центру журналістської солідарності. Лілія Боднарчук – голова Івано-Франківської обласної спілки НСЖУ та інші досвідчені представники медіа. Відмітимо, що впродовж ефіру журналісти дискутували щодо фінансування медіа державою, як працюють у часі війни телебачення, радіо, друковані й електронні видання та що довелось змінити у роботі журналістів з повномасштабним вторгненням. Як зазначила Віра Ільїна, журналістка, членкиня НСЖУ: «Війна це не тільки виклики, а й вікно можливостей. Треба працювати, комунікувати один з одним та шукати шляхи вирішення проблем». Галина Пристай, доцентка кафедри журналістики також розповіла про формат діяльності кафедри та Школи журналістики за 2 роки повномасштабного вторгнення. До програми онлайн долучилися журналісти з Харкова Іван Кривко та Херсону Валентина Федорчук, які поділилися досвідом роботи на прифронтових територіях. Тож упродовж телепроєкту спікери професійно комунікували одне з одним, розвивали актуальну тему та давали свої пропозиції щодо покращення роботи. У часі дискусії ведучий програми Андрій Русиняк дав змогу присутнім студентам поставити запитання запрошеним гостям та почути конструктивні відповіді від медійників. Ілона Кукурудз, студентка 1 курсу наголосила: «Я з захопленням слухала історії, думки досвідчених журналістів щодо роботи медіа у стані війни та з якими проблемами вони зіштовхнулись на початку повномасштабного вторгнення. Також це був неймовірний досвід побачити зсередини як знімають телепроєкт та доєднатись до його створення». Студенти-магістранти подякували за запрошення на програму та наголосили, що з нетерпінням чекатимуть наступних зустрічей задля свого розвитку та здобуття професійних навичок від досвідчених журналістів-практиків.