Бакалаври завершили державну атестацію

З 22 до 28 червня проходило засідання Державної екзаменаційної комісії спеціальності 061 «Журналістика». Комплексний екзамен із журналістики та захист кваліфікаційних робіт пройшли 22 студенти, які завершують програму бакалаврату.

Голова Державної екзаменаційної комісії доктор філологічних наук, професор Борис Потятиник відзначив високий рівень знань та ерудиції студентів, вміння критично мислити і вести фахову дискусію. До ДЕК також входили кандидат наук із соціальних комунікацій Галина Пристай, кандидат філологічних наук Руслана Савчук, кандидат політичних наук Наталія Марчук та секретар комісії Тетяна Струтинська.
Завдання для комплексного державного іспиту із журналістики охоплювали знання основних жанрів журналістики, особливостей фото-, радіо-, тележурналістики та газетно-журнального виробництва, принципів піару та роботи прес-служб, знання теорій соціальних комунікацій, методики роботи у медіа.
Другий державний іспит – захист бакалаврских робіт – відзначився оригінальністю наукових підходів та творчих презентацій. У своїх наукових роботах студенти досліджували актуальні питання розвитку преси, радіо та телебачення, специфіку окремих жанрів журналістики під час війни та роль соціальних мереж у інформаційній діяльності.
ДЕК відзначила високий рівень бакалаврської роботи Щербій Юлії «Формування позитивного іміджу політичного лідера в медіа (на прикладі міського голови Івано-Франківська)» (науковий керівник к.пол.н. Шотурма Н.В.), Влад Діани «Інструменти протидії інформаційним впливам в умовах російської агресії» (науковий керівник к.пол.н., доцент Марчук Н.В.), Когуч Віталії «Найхарактерніші особливості функціонування радіомовлення в системі ЗМІ» (науковий керівник к.філ.н., професор Марчук Г.І.), Прокопів Діани «Робота пресслужб в органах місцевого самоврядування: до і після повномасштабного вторгнення» (науковий керівник к.пол.н. Шотурма Н.В.), Сороки Тетяни «Проблема російськомовного контенту в українському інфопросторі» (науковий керівник к.ф.н., доцент Савчук Р.Л.), Стецькович Анастасії «Авторська індивідуальність журналіста у творах ЗМІ» (науковий керівник к.н.соц.ком., доцент Пристай Г.І.), Струк Діани «Особливості соціальної реклами на українському телебаченні» (науковий керівник к.ф.н., доцент Савчук Р.Л.), Берчак Юліани «Подкаст як сучасний радіо формат (на матеріалах Urban Space Radio)» (науковий керівник к.філ.н., професор Марчук Г.І.), Вікірюк Анни «Вплив китайського медіа сегменту на формування світового інформаційного ринку» (науковий керівник к.пол.н., старший викладач Шлемкевич Т.В.), Козловець Ганни «Причиново-наслідкові фактори падіння інтересу молоді 19–20 років до друкованих ЗМІ як стимул до створення їх нових моделей» (науковий керівник д.філ.н., професор Холод О.М.), Костів Віталіни «Книговидання в Україні: від проголошення незалежності країни до сьогодення» (науковий керівник к.н.соц.ком., доцент Пристай Г.І.), Матішак Оксани «Структурно-тематична характеристика видань «Vogue», «Elle.ua», «Cosmopolitan»: виклики та перспективи» (науковий керівник к.н.соц.ком., доцент Пристай Г.І.), Михайлишин Анастасії «Публіцистика як вид творчості та один із потоків журналістської інформації» (науковий керівник к.філ.н., доцент Хороб С.С.).
Вітаємо наших випускників із успішним завершенням бакалаврської програми та запрошуємо до навчання в магістратурі програми «Журналістика та медіакомунікація».