Дата-журналістика для студентів

28 вересня в межах проходження виробничої асистентської практики магістрантка кафедри журналістики  факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Марина Лапіна разом з кандидаткою політичних наук, доценткою Наталією Шотурмою провели тренінг, де  розказали студентам про особливості використання у журналістських матеріалах Дата-журналістики. Вони акцентували увагу на важливих складових журналістики даних, розширений/просунутий пошук даних у Google, вимоги до даних, продемострували програми для аналізу даних.

«Тренінг «Дата-журналістика» виявився для мене приємним сюрпризом. Спочатку я вважала, що матеріал буде важким і нудним, але виявилося, що це було цікаво і дуже корисно. Під час зустрічі ми дізналась багато нового про аналіз даних у журналістиці, розглянули різні методи збору, обробки та візуалізації даних, і я зрозуміла, наскільки це важливо для створення інформаційних матеріалів. Також мені сподобалося, що інформація подавалася через приклади. Завдяки цьому тренінгу, я відчула, що маю більше впевненості у володінні навичками журналістики даних, і вважаю, що це важливий елемент у сучасному журналістському світі. Дякую за цікавий та інформативний досвід!» – такий відгук залишила Соломія Данилюк, студентка третього курсу спеціальності журналістика.